Powiatowy Konkurs Teatrzyków Szkolnych i Piosenki Czerwonokrzyskiej

7 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Teatrzyków Szkolnych
i Piosenki Czerwonokrzyskiej – „100 lat PCK”. Uczestnicy konkursu:

1. Miejskie Przedszkole nr 8 w Częstochowie - zespół w piosence pt. „100 lat PCK” tekst i melodia własna
  2. Miejskie Przedszkole nr 12 im. Ireny Szewińskiej w Częstochowie-zespół w piosence pt. „Zrób krok do zdrowia” tekst własny, melodia zapożyczona
  3. Miejskie Przedszkole nr 32 w Częstochowie-zespół „JARZYNKI” w piosence pt. „Idzie zdrowie” tekst i melodia własna.
  4. Miejskie Przedszkole nr 32 w Częstochowie-zespół  w piosence pt. „Owocowy rap” tekst własny  melodia zapożyczona.
  5. Miejskie Przedszkole nr 42 w Częstochowie-zespół  w piosence pt. „DOM” tekst
    i melodia własna.
  6. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie-solista w piosence pt. „ Żyj z PCK” tekst i melodia zapożyczona.
  7. Szkoła Podstawowa nr 47 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie- zespół wokalny „SONARE” w piosence pt. ”Polski Krzyż Czerwony znany z dobrej strony” tekst własny, melodia zapożyczona
  8. Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, teatrzyk w spektaklu pt. ”Kartka z kalendarza”
  9. Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie-zespół w spektaklu słowno-muzycznym pt. „Pięknie żyć” tekst
    i melodia własna

Zajęte miejsca:

w kategorii przedszkola:

I miejsce Miejskie Przedszkole nr 12 im. Ireny Szewińskiej w Częstochowie-zespół
w piosence pt. „Zrób krok do zdrowia”

II miejsce Miejskie Przedszkole nr 42 w Częstochowie -zespół  w piosence pt. „DOM”

III miejsce Miejskie Przedszkole nr 32  w Częstochowie-zespół  w piosence pt. „Owocowy rap”

w kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie za spektakl teatralny pt. ”Kartka z kalendarza”

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 47 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie- zespół „SONARE”  piosenka  pt. ”Polski Krzyż Czerwony znany z dobrej strony”

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie-zespół w spektaklu słowno-muzycznym pt. „Pięknie żyć”

Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi przygotowani przez panią Grażynę Mulica przedstawili historię powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Prezentacja multimedialna zaprezentowana podczas występu przybliżyła widzom najważniejsze obrazy z początków PCK. Podniosły nastrój uświetniły piosenki zaprezentowane przez uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Utwory wyśpiewane przez młodzież i dzieci na wesoło opowiedziały o działaniach PCK.

Konkurs prowadziły i przygotowały panie: dyrektor Rejonowego Oddziału PCK
w Częstochowie Arleta Kasztelan oraz pracownik oddziału – Wioletta Sypuła. Występy oceniało jury w składzie: przewodnicząca Barbara Kosta oraz członkowie Sybilla Mrowiec
i Norbert Kępiński.
Pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie Andrzej Szostek zaszczycił swoją obecnością spotkanie oraz wręczał zwycięzcom dyplomy
i nagrody.
Dekorację przygotowała pani Anna Langier. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwali: pan Wojciech Mulica oraz Małgorzata Kosmalska i Elżbieta Topoła– opiekunowie SK PCK w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie.

Spektakl teatralny pt. „Kartka z kalendarza” oraz prace plastyczne naszych uczniów uświetniły galę częstochowskich obchodów jubileuszu setnych urodzin Polskiego Czerwonego Krzyża, która odbyła się 15 listopada 2019r.
Relację z wydarzenia można obejrzeć w Telewizji Orion.