Artykuły

2021-06-06

W ramach realizacji programu „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ” uczniowie klas pierwszych brali udział w bardzo ciekawych zajęciach tematycznych z zakresu edukacji antytytoniowej organizowanych przez panie wychowawczynie.

Celem zajęć było: poszerzenie informacji na temat zdrowia, kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, jak i oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem oraz wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą. W trakcie realizacji programu omówiono następujące zagadnienia: Co to jest zdrowie i od czego zależy? Co i dlaczego szkodzi naszemu zdrowiu? Co robić, gdy moje życie jest zagrożone? W ramach podsumowania zajęć zorganizowany został konkurs plastyczno-techniczny tematycznie nawiązujący do realizowanego programu. Organizatorami konkursu były Panie Ewa Szklarek i Małgorzata Gmitruk. Wystawę prac można  podziwiać na szkolnym korytarzu.

Laureaci konkursu  „Nie pal przy mnie, proszę”:

I miejsc: Hanna Kupska, Aurelia Głowacka, Aleksander Struski

II miejsce: Zofia Stępniak,  Miłosz Bajor, Natalia Maciaszek,

III miejsce: Tomasz Srebny, Maja Całus, Emil Głowacki, Lena Król,

Zuzanna Pichita, Wiktor Wojciechowski

Wyróżnienia: Filip Grzywacz, Nikola Młyńczyk

Koordynator: Ewa Szklarek

Galeria zdjęć

Czytaj więcej o: Program edukacji antytytoniowej realizowany w klasach pierwszych „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”