Jesteś tutaj: Start / Rada Rodziców

Rada Rodziców

Witamy na stronie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie.

Witamy Was bardzo serdecznie na stronie Rady Rodziców SP 53 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie.

Ta strona powstała specjalnie dla Was Szanowni Rodzice. Znajdziecie tutaj najważniejsze informacje z "życia Rady Rodziców". Dowiecie się nad jakimi projektami obecnie pracujemy, jakie wnioski nauczycieli rozpatrywaliśmy i z jakim skutkiem :), o tym, co planujemy w najbliższym czasie dla naszych pociech, ale przede wszystkim, o tym, na co wydajemy nasze wspólnie zebrane FUNDUSZE!!! Mając świadomość tego, że przepływ informacji na temat działalności Rady Rodziców nie jest wystarczający postaramy się na niniejszych stronach pokazać Wam jak ogromne potrzeby ma szkoła i jak ważne dla naszych dzieci jest wsparcie finansowe, którego udzielamy im my wszyscy.

Jako Rada Rodziców współpracujemy z Dyrekcją , Radą Pedagogiczną,Samorządem Uczniowskim oraz pozostałymi pracownikami naszej szkoły. Ustawa o systemie oświaty daje nam szerokie kompetencje. Współtworzymy szkolny program wychowawczy oraz program profilaktyki. Opiniujemy dorobek zawodowy  nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy. Nasz przedstawiciel wchodzi w skład komisji konkursowej wyłaniającej kandydata na Dyrektora Szkoły.

Rada Rodziców gromadzi fundusze pochodzące z dobrowolnych składek i darowizn. Przeznaczone są one głównie na pomoc materialną dla uczniów, nagrody w konkursach i zawodach sportowych oraz zakup książek, środków dydaktycznych i sprzętu technicznego podnoszących jakość nauczania naszych dzieci.

Rada Rodziców to także forum, na którym możemy wyrazić oczekiwania wobec szkoły i jej pracowników. Chcemy mieć realny wpływ na funkcjonowanie szkoły, jako środowiska, w którym nasze dzieci spędzają wiele godzin dziennie i któremu powierzyliśmy odpowiedzialność za ich edukację.

Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami i życzymy miłego korzystania!!!