Jesteś tutaj: Start / Wolontariat

Miesiąc
Realizowane działania
Wrzesień
 - Spotkania informacyjno - organizacyjne dla uczniów klas V-VIII, - Podział na sekcje. - Pomoc  uczniów w świetlicy szkolnej (współorganizacja zabaw integrujących, pomoc w odrabianiu prac domowych, prace porządkowe).
Październik

- Cykl szkoleń dla  wolontariuszy. Spisanie umów, wybór przewodniczących sekcji. - Pomoc wolontariuszy w odrabianiu prac domowych w świetlicy szkolnej i przy wydawaniu posiłków w stołówce szkolnej.  Przeprowadzenie akcji "Pola nadziei"

Listopad

- Pomoc wolontariuszy w świetlicy szkolnej i przy wydawaniu posiłków w stołówce szkolnej. - Organizacja  konkursu plastycznego " Praca wolontariusza".

Grudzień

- Organizacja spotkania wolontariuszy z okazji „Dnia Wolontariusza”;  - Pomoc wolontariuszy w świetlicy szkolnej i przy wydawaniu posiłków w stołówce szkolnej.

Styczeń/Luty

- Współorganizacja zabawy karnawałowej połączonej z zawodami i konkursami dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej; Pomoc wolontariuszy w świetlicy szkolnej i w stołówce szkolnej. Przeprowadzenie zbiórki publicznej - cegiełki TPD

Marzec

- Pomoc wolontariuszy w organizacji szkolnego „Dnia z mandalą”; - Pomoc wolontariuszy w odrabianiu prac domowych w świetlicy szkolnej i przy wydawaniu posiłków w stołówce szkolnej.

Kwiecień

- Pomoc wolontariuszy w organizowaniu Międzyszkolnego Spotkania Integracyjnego „Mam talent”; - Pomoc wolontariuszy w świetlicy i stołówce.

Maj

Czerwiec

- Pomoc wolontariuszy w organizacji festynu szkolnego; Pomoc wolontariuszy w świetlicy szkolnej (zabawy integracyjne, pomoc w odrabianiu prac domowych, prace porządkowe) i przy wydawaniu posiłków w stołówce szkolnej.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

2020-12-06

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W 1986 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas i umiejętności darowują innym, wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W tym czasie na całym świecie odbywało się mnóstwo spotkań i imprez.
W tym dniu, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu również się spotkali, otrzymywali podziękowania za swoja pracę. Były to dyplomy i słodki poczęstunek. Młodzi wolontariusze dzielili się swoimi doświadczeniami, przedstawiali swoje propozycje niesienia pomocy  potrzebującym, pokazując jak wiele dobrego można robić na rzecz innych czerpiąc jednocześnie dla siebie wiele satysfakcji i zadowolenia.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza organizujemy:

• szkolny konkurs plastyczny  promujący wolontariat:

" Różne oblicza wolontariatu"- plakat

• szkolny konkurs informatyczny, prezentacja multimedialna:

" Czas zdalnego pomagania"

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza