„Obraz w hołdzie kompozytorowi Krzysztofowi Pendereckiemu”

Chociaż od 16 marca 2020r. drzwi budynku szkolnego są zamknięte to uczniowie klas VII przy udziale nauczyciela muzyki  znaleźli  chęci i sposób, aby włączyć się w ciekawe artystyczne przedsięwzięcie i wykonali  pracę plastyczną, polegającą na zobrazowaniu muzycznego utworu Krzysztofa Pendereckiego. Do wyboru mieli dwa dzieła : „Fluorescencje” lub „Pamięci ofiar Hiroszimy.”

Warto dodać , że  wykonanie pracy i odsłuchanie utworów wybitnego kompozytora zbiegło się w czasie z jego  śmiercią.Ta smutna informacja w dniu 29 marca 2020r.obiegła świat  i pogrążyła w żałobie wielu melomanów.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie mimo trudnego czasu , gratuluję oryginalnych kompozycji i zachęcam do obejrzenia licznych  prac uczniów.

Małgorzata Zabłocka