Nauka w domu. Kilka wskazówek dla uczniów klas 8

Jest kilka pozytywów związanych z nauką w domu: możesz dłużej pospać, zwykle, (gdy nie ma transmisji online), możesz pracować w swoim tempie, możesz skupić się na kluczowych przedmiotach. Zatem do dzieła!

1. Wyznacz sobie miejsce do pracy. (Możliwie odosobnione, raczej poza łóżkiem, choć jako studentki pewnie często uczyłyśmy się rozkładając wszystkie notatki
    na łóżku, hmm. Zrób eksperyment: jeden dzień rozkładam wszystko
    na łóżku, drugi przy biurku i zobacz, gdzie szło lepiej:))
  2. Uporządkuj przestrzeń wokół. Odłóż zbędne rzeczy  poza zasięg wzroku.
  3. Zrób listę przedmiotów do ogarnięcia w tym dniu od pilnych spraw i trudniejszych
    dla Ciebie do tych prostszych, mniej pilnych. (Kieruj się kryteriami)
  4. Wyjmij podręcznik, zeszyt od jednego przedmiotu.
  5. Przygotuj sprzęt potrzebny do pracy: laptop, telefon. Wyłącz niepotrzebne aplikacje, wycisz powiadomienia.
  6. Pracuj zadaniami np. 1 obejrzyj film o Bolesławie Chrobrym, 2. Odpowiedz
    na pytania do filmu. 3. Zrób notatkę w zeszycie. Notuj to, co od razu rzuca się
    w oczy, że jest ważne. Zapisz to własnymi słowami.
  7. Sprawdzony sposób: przed egzaminem ósmoklasisty pracuj z materiałami
    z https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/
  8. Rób przerwy po skończeniu całego, konkretnego zadania. Przerwane w połowie spowoduje, że znów poświęcisz czas na przypomnienie sobie, co było.
  9. Na koniec pracy z jednym przedmiotem, przejrzyj szybko swoje notatki, nawet czytając same wyróżnione kolorami elementy.
  10. Twoje pozytywne nastawienie najważniejsze, więc nie zapomnij zadzwonić/napisać do przyjaciół, koleżanek, kolegów.
  11. Poza lekcjami spędzaj czas rozwijając swoje zainteresowania.
  12. Zadbaj o wypoczynek i dobry sen, czyli ok 8-10 godzin.