Podsumowanie projektu „Polak Węgier dwa bratanki”

10 grudnia w Klubie Solidarności w Częstochowie podsumowaliśmy dwa projekty realizowane od września w naszej Szkole. „Polak Węgier dwa bratanki” to projekt, który narodził się w wakacje, w jego ramach spotkaliśmy się z artystami węgierskimi, którzy gościli na warsztatach w Złotym Potoku, uczestniczyliśmy w spotkaniach i konkursach. Projekt odbywał się pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W jego ramach odbył się wojewódzki konkurs literacki, powiatowe konkursy plastyczne oraz szkolne konkursy historyczne. Sporym powodzeniem cieszył się konkurs na przebranie za postać związaną z niepodległością Polski. Uczniowie okazali się niezwykle kreatywni, a ich przebrania znakomite.

Kolejny projekt nosił nazwę „Historia Solidarności w Częstochowie” i był realizowany pod patronatem Zarządu Regionu NSZZ,, Solidarność’ w Częstochowie. Dzięki uczestnictwu w nim uczniowie poznali nie tylko historię miasta ,ale także niezłomność jego mieszkańców  w walce o wolną Polskę. Wolność była zresztą  tematem przewodnim  spotkania, którego uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących historii Solidarności.

Dyrektor naszej Szkoły pan Andrzej Szostek podziękował wszystkim zaangażowanym w działania projektowe.,w tym nauczycielom: paniom M.Jarkiewicz, A.Ostalskiej, D.Hurhal ,A.Wieczorek,  A.Langier i A. Czubat.