Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

"Historię tworzą ludzie. Każdy z nas, każda osoba, która kiedykolwiek pojawiła się na Ziemi stanowi jej cząstkę, cząstkę wielkiej historii ludzkości"

Uroczysta Akademia z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się 8 listopada 2019 roku.
Scenariusz uroczystości oraz oprawa sceniczna nawiązywały do realizowanego w naszej szkole Międzynarodowego Projektu "Polak - Węgier - dwa bratanki".
Uczniowie poznali związki Polski z Węgrami oraz przypomnieli sobie sylwetki Ojców Polski Odrodzonej, którzy potrafili zjednoczyć się wokół jednego celu - niepodległości Polski.

Scenariusz przygotowany został przez p. Agnieszkę Wieczorek, wsparcia udzielała p. Agnieszka Czubat, scenografię przygotowała p. Anna Langier.

Wystąpili uczniowie klasy VIII c i VI a. Hymn dla NiepodległejO godzinie 11.11 cała społeczność naszej szkoły uroczyście odśpiewała Hymn Polski.