„Wyślij kartkę do Powstańca”

Uczniowie SP 53 wzięli udział w IV edycji Ogólnopolskiej Kampanii BohaterON pod hasłem „Wyślij kartkę do Powstańca”. Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Uczniowie na własnoręcznie wykonanych kartkach składali wyrazy szacunku, pamięci oraz życzenia zdrowia uczestnikom Powstania Warszawskiego. We wzruszających słowach kierowanych do Powstańców podkreślano ich odwagę, miłość do Ojczyzny, a często stawiano ich za wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Kartki do rąk Powstańców dostarczy Fundacja SENSORIA.
Udział w akcji pozwolił wzmocnić poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami były panie – J.Piątkowska, A.Czubat, A.Szczepaniak i A. Langier.