Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

#lekcjaHIGIENY #wirusoochrona

2021-02-21

        W ramach wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. ,,WIRUSOOCHRONA” organizowanej przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach uczniowie klasy 1b - wychowawca Ewa Szklarek, pedagog specjalny Ewelina Pawłowska - wzięli udział #lekcjiHIGIENY.

      Głównym celem podjętych działań była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową  ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Podczas zajęć zwrócono również uwagę na rolę szczepień ochronnych, codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością. Zaangażowanie w realizację aktualnych tematów urozmaiciły metody praktycznego działania, ciekawe kolorowanki, pomysłowe krzyżówki, które przeniosły dzieci do świata higieny, zdrowia i dobrego samopoczucia.

           Czy na pewno wiecie jakich zasad należy przestrzegać, aby czuć się bezpiecznie?

Na czym polega prawidłowe mycie rąk? Jak należy poprawnie zakładać i ściągać maseczkę? Jeśli macie wątpliwości zapytajcie naszych małych ekspertów z klasy 1b.

Zdjęcia

Czytaj więcej o: #lekcjaHIGIENY #wirusoochrona